Má první konference

8. září 2018 v 13:20 | HanisShka |  Můj deníček
Jak tomu bývá, máte někdy pocit, že už se v práci nemůžete posunout dál. Jednak z toho důvodu, že na sebe máte nabaleno tolik povinností, že byste si nedokázali představit ještě nějakou práci navíc, jinak byste museli v práci trávit dny i noci.

A pak z druhého pohledu, kdy opravdu máte šéfa na nic, který vás prostě drží na jedné jediné pozici, nepřidává peníze ani práci a vy se dostáváte do takzvaného stereotypu. A to se mi naštěstí vyhnulo.

S prvotní vyhlídkou nastoupení do práce jako asistentka obchodního oddělení v jedné, zatím, nejmenované firmě, jsem měla výhledy spíše základní. Prostě budu sedět u počítače, vystavovat faktury, komunikovat se zákazníky, zadávat objednávky a všelijaké takové ty základní kancelářské povinnosti.

Opak se po nějaké chvíli stal pravdou. Najednou to nebylo jen papírování, byly to webové stránky, grafická podpora společnosti, marketingové zázemí a já si uvědomila, že už nejsem jen ledajaká asistentka obchodního oddělení.

Postupem času vzrostlo množství práce a naštěstí to vyvolalo i jiné své zvýšení náležitostí k tomu. Nakonec jsem myslela, že skončím tak, že si budu vybarvovat své produkty pro potřeby obchodního oddělení, tvořit katalogy, marketingové prospekty a dělat záložní podporu i v tom, že jsem ve své práci rychlá.

A co mě nepřekvapí? Mohla jsem jet na konferenci, kde jsme působili jako vystavovatelé produktů naší společností. A světe div se? Bavilo mě to! Poslední dobou sice nejsem ten typ člověka, který se rád usmívá, ukazuje, komunikuje s lidmi a zve je na společnou konverzaci, ale tam se patrně probudilo mé staré já a zase jsem mohla využívat toho, že aspoň v některých hloučkách lidí jsem se stala středem pozornosti.

Tím bych chtěla tento článek ukončit a říct vám jeho pointu. Nejde o to, jakou pozici děláte, jestli máte výhled na kariérní růst nebo ne. Pokud ale máte solidárního šéfa, který někdy má sice své dny, tak můžete zažít to, o čem si jiní mohou nechat jen zdát. A já se těším na další konferenci příští týden.

Vaše HanisShka
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama