Červenec 2014

One Republic - vzpomínky zůstanou

29. července 2014 v 13:46 | HanisShka

One Republic - vzpomínky zůstanou


Kapela, která se mi vryla do srdce svou kreativitou a svým stylem hudby, se všude jen vyjímá. Ryan, charizmatický a talentovaný frontman kapely se může pyšnit i tím, že fanoušky nikdy nenechává na ocet. Jen já si to nemohla potvrdit, protože dehydrovaná a s bolavíma nohama už jsem nebyla schopná čekat další půl nebo hodinu venku před Incheba arénou, abych se s ním pozdravila a vyfotila se.

Je to zároveň kapela, která hraje naživo ještě lépe jak na studiovém albu. Ryan má zároveň zajímavý hlas. Když jsme byli na jeho koncertě, neslyšela jsem snad skoro vůbec, že by zpíval falešně. Podívala jsem se na záznam z Prahy, co je na YT a nemohla jsem se divit, jak moc falešně v určitých chvílích zpíval. Párkrát tam měl hlas i přiškrcený tak, že jsem si myslela, že o něj dočista přijde v dalších pár minutách. Pak je tedy všem jasné, že Ryanovi zkreslují nahrávací zařízení hlas. Jsem si opravdu jistá, že falešný byl během vystoupení snad jednou nebo dvakrát, ale na videu byl snad pořád.

Proto jsem ráda, že jsem je mohla slyšet naživo a potvrdit si domněnky, že zpívá nádherně.

Na záznam vystoupení, na kterém jsem byla (toto je sice v Hamburku, ale je to z Native tour, v březnu 2014) a vychutnat si to aspoň takto. S tím rozdílem, že k nám mluvil otevřeně a i když kolem mě všichni pořád jenom řvali, aspoň nějaká krásná slova si můžu z koncertu odnést.

Jen škoda, že i když jsme byli v 5. řadě, viděli jsme totální prd a minimálně půlce lidí kolem nás bylo jedno, jestli někomu šlapou na nohu, bouchají mobily a foťáky do hlavy či tahají za vlasy. Ty bych asi postřílela... já jak pitomec se snažila nikomu nic neudělat a tu snahu lidi před námi ocenili. Ale jinak? No, teď už je čas na OR!


Hudební zázrak jménem Ed Sheeran

29. července 2014 v 9:42 | HanisShka

HUDEBNÍ ZÁZRAK JMÉNEM ED SHEERAN


Člověk, který dokáže udělat atmosféru ohromného koncertu a všem ukázat, že ani pohledově se člověk nebude nudit, i když tam stojí jen jeden člověk, jeden hlas, jedna kytara a dva mikrofony, není člověk, ale Bůh.

Tak jako Michael Jackson vynikal v tom, udělat z koncertu životní zážitek, Ed dokáže jako jednotlivec docílit toho samého.

Ed nepatří mezi kluky, ze kterých by si jiní kluci brali příklad jako dokonalé tvářičky, dokonalého tělíčka a holky si braly z něho příklad jako ideálně vypadajího kluka či muže. Ale Ed má takové charisma, že je to každému jedno.

Své písničky dokáže ohnout tak, že z ní na živém koncertě udělá úplně jinou. A to všechno si vystačí jen se svou kytarou a hlasem. Tomuhle se říká opravdový talent. Dokázat na živém koncertě takový zázrak.

Myslím, že má slova už nemají dál žádný smysl, protože to musíte vidět.