Duben 2012

Blog and bloggers komunita - přidej se i ty

7. dubna 2012 v 13:14 | HanisShka
Máte blog, Tumblr či jinou stránku? Podělte se s námi o ně!

Stránka byla založena 19.2. 2012 (v neděli večer :D )
Založila jí admina blogu http://harrypotter-world.blog.cz/, jenž má ještě boční blog http://potterworld.blog.cz/

Proč byla tato stránka založena - za účelem zviditelnit svůj blog, web, stránku na fb, tumblr či i třeba jakýkoliv článek.

Přidejte se na facebookovou stránku, kterou naleznete zde:

Přidávat se nemusí jen lidé z blog.cz, ale třeba i webnode.cz, estranky.cz a mnoho dalšího. Výhodou je, že se můžete spřátelit s novými blogery, propagovat svá vlastní díla, povídky, grafiku, prostě cokoliv! A myslím, že si tam každý přijde na své! :)

Menší projekt

6. dubna 2012 v 23:02 | HanisShka |  Můj deníček
Jelikož mám doma mikrofon, jsem rozhodnutá ho na něco konečně využít. Nejen, že bych konečně mohla nahrát své složené písničky, ale také bych mohla nahrát různé melodie pomocí svých kláves.

Zrovna nedávno jsem se naučila jednu písničku z Camp Rocku. Umím jak základní klavír, tak i kytarové sólo, bubny a dodala jsem si tam smyčce. Ale myslím, že to sem nikdy nenahraju. Tu píseň hraju tak často, že už mě to ani nijak nebaví, neuspokojuje.

A co jsem si teda připravila jako další plnohodnotný projekt? Jelikož ráda spíš odposlouchávám... tohle pro mě bude první pokušení, které jsem si zadala. Poslechněte si, co se troufnu naučit. Neříkám však, že se to opravdu naučím během pár chvil.


Melodie celkem jednoduchá. Ani to není moc obtížné, co se týče učení. Stále se to opakuje a přidávají se jednotlivé nástroje. Zatím jsem všechny na klávesách našla a zkusila si i základ, který mi celkem jde :) Teď však jde o to, abych si zítra domluvila kabel k mikrofonu a něco schopného nahrávat. Zřejmě budu zneužívat bráškův počítač, tady mi nejde mikrofon :( Držte mi palce, abych to dala! :)

Hunger Games

6. dubna 2012 v 22:45 | HanisShka
No, co můžu říct pro začátek? Proč jsem se tak málo věnovala blogu? Je to asi takhle :-) Tento film mě natolik zaujal, že jsem ho viděla už hodněkrát. Do hlavních představitelů (Jennifer Lawrence - Katniss, Josh Hutcherson - Peeta) jsem se zamilovala už na první pohled a bylo mi jasné, že s nimi to bude "procházka růžovou zahradou". Ale zmýlila jsem se.

Jako člověk coby nezaujatý a neznalý knižní předlohy z toho moc nepochopil. Ačkoliv má takové nedostatky a díry v ději, pro mě je to první film, u kterého bych doporučovala si nejprve shlédnout právě film a poté knihu. Když si děj v knize představujete, obsazení rolí ve filmu vám do toho skvěle zapadnou (ale když čtete dál až do třetího dílu, herečku Jennifer si tam už moc nedokážu představit. Katniss v knize je děsně tvrdohlavá a často i hloupá).

Kniha je psaná v ich formě a tak je ve filmu opravdu vděk za to, že je tam i více pohledů, než jen na to, co se děje kolem Katniss. Kdyby scénář nepsala samotná autorka knihy, Suzane Collins (pokud je tam nějaká chyba, omlouvám se), mohlo by to být vyvedenější. Ve filmu chybí spousta důležitých údajů a příběh se, dá se říct, točí jen kolem "zamilované" dvojice. Kolem Katniss Everdeenové a Peeta Mellarka.

Lehce nahlédneme, o čem film vůbec je. Odehrává se v místech, kde dříve ležely USA. Nyní nese název Panem, který je dělen na 12 krajů a k tomu i hlavní město - Kapitol. Kapitol je samo o sobě vznešené město, které bere zásoby ze všech ostatních krajů. Díky tomu, že se v minulosti všech 13 krajů vzbouřilo, Kapitol nechal vyhladit 13. kraj a ostatní kraje zastrašuje pořádáním Hunger Games. Boj na život a na smrt, kde smí zvítězit jen jeden z 24. Každý kraj pošle dívku a chlapce ve věku 12 - 18 let do arény. A o to tu jde. Kdo přežije.

Film byl moc pěkně zpracován. Zprvu může vadit roztřesená kamera, ale ta dává skvělý pohled na arénu a boj ze strany "soutěžícího". Za kraj 12 jela Katniss a Peeta. Co se však stane, když je Peeta do Katniss zamilovaný a chce ji chránit i za cenu vlastního života?

Film i kniha měly spoustu chyb. Film v tom, že chybělo mnoho základních informací (pokaždé jsem se k mamce přikláněla, když se na to dívala s nepochopením, a já jí vysvětlila, jak to všechno bylo a co se při tom dělo, hned na to byla lepší podívaná). Kniha zase měla jednu obrovskou chybu, která se při Ich formě stává. Postava popisovala děj nezaujatě. Kdybych strovnala formu psaní s Twilight ságou (jen s formou psaní!), Stephenie by měla, co se týče psacího a vyjadřovacího talentu, o mnoho navíc! Collinsová naopak nedokázala přesně vystihnout Katnissiny pocity. Jediné, u čeho dokázala více rozepsat pocit, bylo u pravého polibku. A dokonce i tam chyběla aspoň ta špetka romantiky, kterou si zaslouží jakákoliv kniha.

Na ČSFD jsem nakonec dala 5 hvězdiček z 5ti. První film, který mě zasáhl i s nezpívaným soundtrackem! Už teď si pamatuji, kde hrála jakákoliv melodie, ať už jsou skoro stejné nebo hodně podobné. A co vy? Už jste byli na tom filmu v kině? :)