Březen 2012

Já a mé druhé já

26. března 2012 v 20:47 | HanisShka |  Můj deníček


Asi už po desáté mi tu hraje jedna a ta samá písnička. Ale to je poprvé, co mi to nevadí. Teď ještě pořádně nařvat a bude to teprve ono. Ale teď k věci.

Často se mi stávalo, že jsem se přemlouvala k něčemu, co se mi zdálo strašně lehké, ale pak mi to v tu chvíli přišlo děsně těžké. Stále je ve mně něco, co si myslí, že to těžké není, ale mé silnější já vždy vyhraje - to silnější má většinou špatná rozhodnutí, která ve skutečnosti nechci.

Už se vám to taky stalo? Něco, co jste chtěli udělat jinak, ale podmanili jste se většině? V tom totiž nemáte roli jen vy sami, ale i vaše druhé, méně výrazné já. To méně výrazné vás nutí udělat si to po svém. To vaše výraznější, avšak ne pravé, si nepřeje rozhněvat okolí.

Závidím a zároveň přeju tu sebekontrolu a umění se přemluvit do dané věci těm lidem, kteří to dokážou - a jsme zase u toho. Jedno já vám říká, co byste měli udělat... a to druhé, co uděláte.

A co vy? Vnímáte sebe jako dvě já, kdy má pravdu jen to jedno a druhé dělá chyby. Či jak kdy je to druhé pravdivé nebo si myslíte, že jste to VY a zase jen VY?

Fantasie, s. r. o.

26. března 2012 v 20:39 | HanisShka
Byla jsem jednou z grafiček naší fiktivní firmy, která se jmenovala Fantasie, s. r. o. (na příští rok asi zůstane název stejný, jen změníme předmět podnikání a myslím, že si tentokrát opravdu vyhrajeme :)).

Jednu z věcí, které jsem tvořila, bylo i logo. Co myslíte, má šanci na umístění v soutěži o nejlepší logo firmy?


Veletrh fiktivních firem

26. března 2012 v 20:33 | HanisShka |  Můj deníček

No, co k tomu říct. Asi jedině to, že na těch dnech v Praze bylo nejlepší setkání s Pavlem a mou tetou :) Pak samozřejmě kdyby tam nebyly holky, nedala bych to bez nich - a co teprve ve čtvrtek.

Nerada to přiznávám, ale náš stánek byl jeden z nejubožejších. Ano, opravdu to tak je. Jsem z toho zklamaná, ale co se dá dělat. Přála jsem si, abychom se umístili aspoň v soutěži o nejlepší webové stránky, ale bohužel ani to nešlo. Ve škole byla zrovna nějaká technická porucha a provozovatelům těchto fiktivních firem nic z toho nedošlo. Ale příští rok si na to dám opravdu pozor.

No... a pak tu byl Pavel :) Procházka ve Stromovce na mě působila velice romanticky a jsem opravdu ráda, že jsem poznala jednu moc příjemnou ženu :) Byla to nádhera, opravdu že jo :) A večer zábava s tetou a její přítelkyní :) a to bylo taky úžasný :)Třikrát jsem si s nimi dala šipky, třikrát prohrála a skončila na třetím místě (ale ze začátku jsem skoro vždycky vyhrávala! :D)

A nakonec si vypůjčím pár fotek od Pavla :)

Věděla jsem, že tu druhou fotku bych měla dát pod perex a jen pro zvědavce :)

Přetvařování a pomlouvání? V dnešní době normálka

14. března 2012 v 22:18 | HanisShka |  Můj deníček
Řekla jsem si, že tento týden nevynechám téma. Hra na pravdu je opravdu rozsáhlý pojem a bylo by pěkné si o tom něco povědět.

Jelikož tohle je doba, kdy člověk řekne: "Kritiku přijmu" a potom se vzteká, že mu to někdo kritizuje, vcelku normální, každý nad tím vyděšeně kroutí hlavou. Budu psát o tom, s čím se dnes a denně setkávám nejčastěji.

Chodím na střední školu a do 3. ročníku a tak je jasné, že se objevuji ve věkové skupině lidí, kteří si nevidí do huby a říkají za zády toho druhého vše, co ho napadne. Stačí, aby ten dotyčný odešel ze třídy a polovina lidí spustí nahlas hubu, jaká je ta daná osoba kráva.

Pokud to děláte i vy, uvědomte si, že se to k té osobě donese tak či tak a ta osoba z toho pak bude mít výčitky svědomí, pokud má nižší sebevědomí. V lepších případech si to nebude tak špatně brát, ale potom vám to dá tak sežrat, že se z toho měsíc neposadíte na zadek.

Pokud jste vy ty osoby, které jsou terčem pomluv a prostých urážek, nevšímejte si toho (kdo by dneska vlastně nebyl). Ale prosím! Neoplácejte jim to tím, že je také budete pomlouvat za zády. Ani tak, že jim budete do očí říkat lež a oni to budou považovat za pravdu - tím se startuje celé to děsně známé a pořád dokola omílané téma pravdy a lži.

A úplně nejhorší je být obojím! Být terčem pomluv či lhaním přímo do očí, nebo to naopak konat někomu jinému - za to byste se měli stydět.

"To je můj svět," řekla a odešla...

14. března 2012 v 21:57 | HanisShka
Měla jsem potíže vybrat ten správný avatar z mých 4 hvězd v mém záhlaví :D Ale nakonec to vyhrál Josh.

No, kde jsem vzala inspiraci. Někde jsem tuhle větu četla - už nevím, jestli jsem ji napsala ve své povídce, či to napsal někdo jiný, ale mám ji zaritou v paměti už pěkně dlouho. Přemýšlela jsem nad tím, jak mít zcela autorský blog, u kterého by to neporušoval ani design a tak jsem udělala menší kompromis. Vybrala jsem fotografie, které jsem nemohla sama nafotit a přitom jsou povoleny na další použití, a zároveň myslela na to, že tohle jsou hvězdy, které ovlivňují mé konání, mé vzhledy designů, blendů a ostatní grafiky, mou náplň povídek.

Michael tu byl už jako první, ale nikdy mě neovlivňoval natolik, jako teď. Justin byl hned po něm... no, ne hned :D Michael byl od malička, kdežto Justin je ode mě starší jen o půl roku.
Logan Lerman začal teprve tehdy, když jsem s ním viděla film Tři Mušketýři (rok 2011) a tam mě opravdu totálně okouzlil. A Josh Hutcherson? Můžete ho znát třeba z pohádky Zathura, toho malýho staršího bráchu nebo z filmu Most do země Terabithia či Upírův pomocník (film podle knižní předlohy Darrena Shana). Byl to takový malý miláček a teprve nedávno jsem si uvědomila, že už tak malý zase není. Měla jsem šílenou potřebu zjistit, zda jsem se zamilovala do malého chlapečka - jakožto roztomiloučkého... :D - nebo do staršího kluka, než jsem já - a vuala... je starší! :D O rok a třičtvrtě.

Ale teď dost o tom, co pro mě znamenají ti hoši a jeden úžasný muž na designu. Teď k podrobnostem :)

Doba výroby: 6 hodin (Ono se to nezdá, ale mezitím jsem hodně brouzdala po netu a snažila se najít fotky, které jsou dovolené k použití a zároveň hezký fotky :D)
Doba nastavení: hodina
Obrázky: Pokud se pořádně podíváte, čtveřice je "oddělená" kusem nějakého železeného "provazu"... ano, to je to zrezivělé vodítko... takže fotografie mé výroby :D Ovšem kdyby ty hvězdy byly také mé fotografie, byla bych tím nejšťastnějším člověkem na světě.
Videa: Pod záhlavím jsou umístěna 4 videa - 1. video je jako propagace kapely Daltonů. 2. video je o Joshovi Hutchersonovi, 3. video o Loganu Lermanovi a Justinu Bieberovi a 4. video o Michaelu Jacksonovi. Všechna videa jsou určena pouze k propagaci, kterou mám od autorů povolenou.
Zdroje: MJ http://, JB http://, LL http://, JH http://
Hudba (kterou jsem zrovna poslouchala): Poslouchala jsem u toho (předvídatelně) Daltony (přesněji řečeno ta videa, co jsem tu zveřejnila). Pak také I MADE IT v celém podání a samozřejmě Avril Lavigne. Dále jsem pak poslouchala nějaké písničky, co mám v přehrávači (jako třeba Kurt Schneider a Max Schneider apod...) a taky záznam z Uvolněte se prosím! s Vojtou Kotkem.
Programy: Photofiltre a Photoshop CS3
Po používání přístupnost veřejnosti? (volný design): ANO
Vzhled:


Už 4 roky existence

14. března 2012 v 18:40 | HanisShka |  Můj deníček
Ano, už jsou to 4 roky existence mého blogu. Podle obsahu to tak nevypadá, že? No, je to tím, že skoro o 2 roky později jsem tento blog vymazala a znovu založila. Hanulinkas2 bylo předtím opravdu úspěšné... návštěvnost skoro 250 lidí denně mě opravdu těšila - ale za jakou cenu? Za zkopírované věci, jen málo z toho z mé vlastní výroby? Ne, za takovou cenu vážně ne.

A tak jsem se rozhodla, že si založím nový blog. Později jsem si však uvědomila, že by se mi po Hanulinkas2 stýskalo, takže jsme mezi sebou nastolili kompromis. Já ho smažu a znovu založím a Hanulinkas2 si ponechá své jméno, ačkoliv bez původního obsahu - a souhlasilo.

Určitě si dokáže odvodit, že předcházelo Hanulinkas2 i nějaké 1. číslo - Hanulinkas :D
Ale to byl opravdu odpad - samé kusovky, kopírované welcomky - bratr se mi ještě doteď kvůli tomu směje, ačkoliv je to 6 nebo 7 let dopředu.

No a teď už i Hanulinkas2 má krásný věk na blog, který si prošel hodně velkými pauzami, kritickým obdobím špatných známek i málo času, ale i dalších a krásných věcí - a za to mu děkuju. Bez něho bych totiž nebyla tam, kde jsem a nedělala to, co dělám ráda.

Máte rádi kvalitní hudbu? Poslechněte si Daltony

14. března 2012 v 14:28 | HanisShka |  Můj deníček


Jelikož můj tatínek hraje v country kapele Daltonové a maminka se rozhodla, že se začne pořádně s internetovou propagací, přidávám se i já. V Daltonech zpívám jen jako host, ale ráda s nimi jezdím a koukám se na ně.

A kdo jsou to vůbec Daltonové? Nebudu Vás s nimi seznamovat rovnou tady, ale podívejte se na jejich stránky - www.daltonove.ic.cz.

V prvním videu uslyšíte vlastní píseň Daltonové - tu hrají vždycky na začátku. Text složil Lubošek Bočánek (hned první fotka v 1. videu), melodie je také z jejich repertoáru, kterou složil Fulda, bývalý kytarysta a hlavní zpěvák kapely. Kdo hraje a zpívá?

Sloky zpívá muž se ženou - Martin a Marcelka (Martin hraje i na kytaru, Marcelka na doprovodné instrumenty (jako třeba bubínek apod...) a zpívá). Refrén zpívají všichni z kapely dohromady.

Úvodní kytarové sólo, jehož tóny uslyšíte hned jako první, který tuto písničku pořádně rozjíždí, hraje můj taťka Petr (hned 2. fotka v 1. videu). Dále pak na basu Lubošek, zpěv Marcelka, druhý zpěv Martin a banjo hraje Jarda. Doporučovala bych Vám někdy navštívit jejich živé vystoupení, jsou opravdu úžasní (v červenci hrají například v Chlumci nad Cidlinou na koupališti).

A na závěr Vám sem vložím další vlastní písničku (jak melodie tak text) kterou složila Marcelka :)


Trocha detailu

11. března 2012 v 18:27 | HanisShka
Vyjetá půda od traktoru a zrezivělé vodítko se dá často hodně dobře využít a fotky vůbec nevypadají špatně. Už jste určitě zjistili, že ráda fotím věci, které nejsou nijak zajímavé, nijak výrazné... bez účelu. Ale baví mě to :)


Nezapomenutelný zážitek

11. března 2012 v 16:59 | HanisShka
Přemýšlela jsem, že bych mohla vložit i nějaké fotky mých dobrých přátel ze třídy a nějakou tu "aktivitu", kterou podnikáme (ne, do klubů vážně foťák neberu :D). Doufám, že víte, že všechny věci, které říkám okolo klubů, alkoholu, kouření, ty už jsou dávno za mnou - zase sranda :D Nic z toho nikdy nemyslím vážně... oživit text to však umí :D

Mohla bych rovnou začít první fotkou... a pak druhou a třetí... no však počítat umíte... a koukat taky :)

Mimochodem pokud holky ty fotky uviděj, další den ve škole je po mně :D


That Should Be Me 57 - Dva týdny v Ontariu

10. března 2012 v 23:24 | HanisShka
A je to tady. Ronnie spolu s ostatními členkami týmu dorazili do Ontaria. Měli objednané ubytování ve 4. Patře tří hvězdičkového hotelu Rom Sopetrom. Nad tím názvem se jen znechuceně zatvářila. Slovo rom slyšela v České republice tak často, že se jí i ti lidé, s tímhle označením, znechutili. Nebo spíš Češi jí tyhle načernalé lidi znechutili. Ale co naplat. Nemá cenu řešit něco, co už je dávno za ní.

Objednej si Layout

10. března 2012 v 22:58 | HanisShka

Pokud se Vám mé designy líbí a chtěli byste mít podobný či stejný styl, stačí napsat do komentářů. Designy nejsou nijak ovlivněné, co se tématu týče. Je mi jedno, jestli budete chtít design s Ewou Farnou nebo Justinem Bieberem.

Co vyplníte do komentářů?
1. Vaše přezdívka a blog (blog potřebuji z toho důvodu, abych Vám mohla udělat menu přesně k vašim rubrikám).
2. Styl Layoutu spíše webový nebo blogový? (webový - vypadá více profesionálněji, hodí se k zaměřeným blogům na sl. osobnosti, hry apod., blogový spíše na své povídky, tvorbu, deníček)
3. Do jaké barvy má být layout vyroben?
4. S kým / čím? (Pokud chceš konkrétní obrázky, dej sem na ně URL)
5. Na jaké straně má být menu?
6. Stránka, kde bude obsah, chceš spíše širší nebo užší?
7. Jaké další doplňky k tomu chceš? (meze se nekladou: různé nadpisy, video doplňky v záhlaví, filmovou pásku s aktivními odkazy na fotografie..., příp. přihoď zase URL na obrázky)
8. Dokážeš si design nastavit sám/sama nebo mám nastavit já?
9. Tvůj e-mail

Jediné objednávky, které nepřijímám budou ty, které budou minimálně jednou obsahovat: To nechám na tobě.

Nový tématický design s Joshem Hutchersonem

10. března 2012 v 21:07 | HanisShka
No, takže tu máme nový design. První víkend mám aspoň trošku volnej od učení, tak jsem se věnovala grafice... a jako první jsem samozřejmě musela nově obléknout svůj bloček. No, a teď nastala otázka: Jaký téma? Trochu jsem přemýšlela nad naší třídou... a zároveň si procházela fotky z filmu Cesta na tajuplný ostrov 2. A teď najednou vidím spojitost mezi tímto hercem, Joshem, a mým spolužákem. Tak proč ho rovnou nedat na design, že?

Až tento dess nebude na mém blogu, půjde do volných layoutů (ale to jsem teda zvědavá kdy :D).

Vrhneme se na podrobnosti a pak na náhled :)

Doba výroby: 5 a půl hodin
Doba nastavení: půl hodiny
Obrázky: Tak jistě můžete vidět, že je nemožný, abych udělala perfektní fotky tak sympatickýho klučiny :D
zdroje: http://www.csfd.cz/tvurce/34779-josh-hutcherson/galerie/, http://images2.fanpop.com/images/photos/7300000/Barry-King-Photoshoot-josh-hutcherson-7377518-298-399.jpg
Hudba (kterou jsem zrovna poslouchala): Většina času mi nehrálo nic. Pak jsem si pustila Jusitna Biebera - How To Love a Live my Life. Pak také Justina Timberlakea - Cry me a river a What Goes around Comes Around... a pak už něco, co jsem poslouchala jen napůl...
Programy: Photofiltre a Photoshop CS3
Po používání přístupnost veřejnosti? (volný design): ANO
Vzhled:

Můj první složitější a hlavně přesný design

10. března 2012 v 12:39 | HanisShka
ANO! Povedl se mi design, na který budu ještě hodně dlouhou dobu pyšná, než udělám nějaký lepší :D

Povedl se mi design, který souhlasí ve všech rozměrech, nikde se "neseká", nikde se zbytečně neopakuje :) Přišla jsem na to, že je lepší se vybodnout na okraje, zato však je dobré, když se víc zaměříte na záhlaví, které nepřesahuje šířku stránky a hned je nastavování lehčí, přičemž máte mnoho možností, jak dobře nastavit i ostatní vychytávky, aniž by se s vámi muselo "vézt" pozadí nebo opakovat stránky - mně se to prostě nikdy nelíbilo.

Tak se mrkněte a řekněte, zda se vám to líbí :)


Kouzlo Londýna

10. března 2012 v 11:43 | HanisShka
Ten, kdo v Londýně byl, určitě chápe mé rozčarování. I když jsem tam naposledy byla před 4 lety, stále se tam chci vrátit a cítím v kostech, že se tam i vrátím - ale na jak dlouho.

No, ukážu Vám, jak jsem to tam viděla já :)

Knihy

9. března 2012 v 23:06 | HanisShka
I když nemá moc lidí rádo řetězáky... mě baví :) Beru to jako dotazníky, které si admin nemusí sám vymýšlet :)

1. Co ti četli rodiče, když jsi byla malá?
Moc si to nepamatuju :D Ale většinou spíš nějaké pohádky pro děti :) Ale vím, že nějaké knížky mi četli :)

Sims is my life *

9. března 2012 v 22:12 | HanisShka
Stejně tak nevím, jestli jsem Vám někdy ukázala i tenhle wallpaper. Nudila jsem se a pokoušela se použít PRINT ve hře The Sims 2 - a nějak se mi to povedlo (teď už samozřejmě nevím jak...)

A chci se s Vámi o to podělit. Simík ve skutečnosti tak hezký není. Nos má křivý a děsně kostnatý, tvář malinkou a úsměv mu většinou vůbec, ale vůbec neslušel. Ale musím uznat, že hrát na housle uměl skvěle (až se mu jeho syn posmíval před oknem).


Rozdíl, který nelze přehlédnout

9. března 2012 v 22:09 | HanisShka
Promazala jsem všechny obrázky, které se už nezobrazovaly jako náhled v odkazu (zřejmě to je tou novou "rekonstrukcí" na img.janforman). Takže přikládám znovu wallpapery (i větší obrázky :D), které můžete použít pro svou plochu či dále k používání (při dalším používání však vždy uvést zdroj na viditelném místě vašeho blogu/stránky!!).

A tady máme jeden... spojený obrázek ze dvou. Byla to čínská tématika, či nevím co přesně. Ale poprosil mě o to můj bratr. Nevím, jestli to využije, ale já rozhodně ano. Aspoň k tomu, že Vám to ukážu :)


That Should Be Me 56 - Odloučení

9. března 2012 v 21:56 | HanisShka


Nebylo už na čase zveřejnit další kapitolu? Já si myslím, že bylo :-D

Neznáte nějaký grafický blog?

9. března 2012 v 21:53 | HanisShka |  Můj deníček
Neznátě nějaký blog, který se věnuje grafice a hledá, či přijímá, další grafiky a neúprosné tvořiče? Chuť ke grafice se mi znovu vrátila a opravdu by to byla škoda, nevyužít této šance - ne tak pro vás, jako spíše pro mě :-D.

Poslední dobou se mi vedou daleko vypracovanější designy a to jen díky svým zkušenostem z dřívějška a hlavně díky stránkám, které jsem vytvářela pro naši fiktivní firmu :-) (Pro zvědavost: www.fantasie-sro.tym.cz)

Kdybyste o někom věděli, byla bych Vám všem moc vděčná! Stačí, když jen do komentářů hodíte odkaz na daný blog a já už si poradím - hledám jak blbec a stejně nenacházím blogy, kde by přijímali nové grafiky a tak doufám, že u vás narazím na štěstí :-) Děkuju! :)

Nová chystaná povídka

9. března 2012 v 21:46 | HanisShka
No... je na čase, abych to oznámila. Nebojte, That Shoudl Be Me v klidu dopíšu, ale mírně se blížíme k závěru - tedy aspoň u mě ve Wordu. Možná bude něco kolem 70 kapitol, ale už mi docházejí nápady a aby tato povídka plnila multifunkční předpoklady, na to nejsem zase tak dobrá - navíc, čeho je moc, toho je příliš.

A tak jsem si pro Vás připravila novou teenagerskou povídku o jedné dívce, která v jednu chvíli ztratí vše, co milovala a neuvědomovala si to, a ve druhou chvíli ten zbytek, kterého už si však vážila natolik, že by byla ochotná kvůli tomu umřít.

Co se však, stane, když se obětavá dívka ocitne ve světě bez zábran. No, myslím, že to můžete zjistit jedině vy.

Mám toho tolik, o co vás nechci připravit. Tolik, co bych Vám chtěla ukázat. Ale čas a ochota mi chybí. No, doufám, že se budete těšit na novou povídku: Zkoušky osudu.