Prosinec 2011

Nařízené truchlení státním smutkem?

23. prosince 2011 v 15:47 | HanisShka |  Můj deníček
Tento článek nechci věnovat tomu, abych Vám to odvyprávěla z mého pohledu, jak Václav Havel "zachránil" Českou republiku před komunisty, jak tvrdě stál za svým lidem a mnoho dalšího. Samozřejmě i on je člověk a tak se dopustil mnoha chyb, za které ho teď někteří nesnáší a nevěnují mu ani tu minutu ticha v pitomém TESCO.

Tento článek spíš píši hlavně proto, že mnozí lidé si myslí, že vyhlášením Státního smutku všem lidem nařizují, aby truchlili... a já chci říct, že to není pravda.

Státní smutek byl vyhlášen z důvodu úcty a soucitu. Václav Havel toho pro naši zemi udělal mnoho dobrého (i špatného, ale to se v této době vytahovat opravdu nemá !!) a zaslouží si, aby mu každý věnoval aspoň půl hodiny přemýšlení o tom, jaký byl Havel dobrý člověk.

Už posledních 10 let trpěl a myslím, že je jen dobře, že jeho trápení skončilo. A je dobře, že si to někteří uvědomují a opravdu vynechávají různé kulturní akce, které se i ruší. U nás ve škole se zrušil Kulturně sportovní den a udělali jsme ho jen sportovní. A to kvůli tomu, abychom dali najevo, že jeho osobě vzdáváme hold jako celá škola.

A tak by to i mělo být. Ne, aby si někdo stěžoval, že to vnímá jako nařízený smutek, to tak opravdu není. Truchlit nemusíte, ale měli byste aspoň mít na paměti, že ostatní mohou a chtějí.

Jméno našeho prezidenta se dostalo do světového Trend Topic na Twitteru (lidé píší statusy a slova, která se objevují v nejvíce statusů se zaznamenávají do tzv. Trend Topic). Já to stihla vyfotit už jen v USA TT, ale bylo to i ve světovém.

Takhle aspoň vidíte, jak byl Václav Havel známá a důležitá osoba po celém světě.

Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok!

23. prosince 2011 v 15:28 | HanisShka |  Můj deníček
Už se těšíte na Vánoce? Vlastně.. na zítřek? :D Já už si nabíjím foťák a za půl hodinky vyrážím ven fotit :-) Jednak pro nový blend na simíkovský blog www.simici007.blog.cz a jednak pro můj vlastní blog :)

No, je toho hodně, co se stalo... a většinu z těch věcí nehorázně lituju!

Ale co nedělám :) Každý to má těžký... a každý si myslí, že to má těžší, než ten druhý... ale úplně KAŽDÝ je na omylu :)

A co jste si napsali Ježíškovi za přání? Já popravdě letos už ani dopis nepsala... sice je mi jen 17, ale už ty Vánoce beru spíše jako ti dospělí (nebo spíš děti s více zkušenostmi :-D). Ale jsem natěšená na pár dárku... a hlavně na zejtřek.. mám totiž dovoleno se zchlastat :D

Budeme všichni v náladě :-) A já se těším... bude to skvělý den a večer... i noc... :) Máme tu staršího bratra a přijede dokonce i teta, takže bude veselo :-) A vlastně ani nevím, co k těm Vánocům dostanu, protože... u nás se totiž oblečení nepokládá za dárek, takže oblečení vždy hned vyloučíme :-) a je to dobře, protože co slýchám od spolužáků, tak ti si ty vánoční dárky zkouší ještě před Vánoci a to pak není překvapení... :-D Takže takhle to je u nás.. a jak je to u vás?? :-)

That Should Be Me 55 - Nicol or B*tch – Who’s better?

6. prosince 2011 v 19:25 | HanisShka


Pár metrů jsme ušli bez jediného slova a pak jsem mu konečně odpověděla.
"O Nicol."
"Ale jdi! Už mi to říkalo hodně lidí," bránil se. Pochopil, na co tím narážím.
"A není ti to divný? Že už ti to říká tolik lidí?"