Listopad 2011

That Should Be Me 54 - My Best Friend Marco

30. listopadu 2011 v 19:40 | HanisShka

V pondělí byla zase škola. Justin měl další povinnosti. Hlavně se teď věnoval přípravám na Vánoční album. No, už byl taky říjen, co si namlouvat. Ten den jsem ho vůbec neviděla. Ale otravovat jsem ho nechtěla, takže takové ty ukvapené filmové scény, jako že zavolám jeho matce a zeptám se, kde je, dělat opravdu nebudu.

Dušičky a halloween

5. listopadu 2011 v 10:27 | HanisShka |  Můj deníček

Když tak brouzdám po blocích a dívám se, co lidé - spíše děti - píšou o Halloweenu a Dušičkách, nikdo z nich - skoro nikdo - nevěděl ten zásadní rozdíl mezi posměšným americkým svátkem a úctihodných dušičkách.

Málokdo z dětí ví, že Dušičky a Halloween není jedno a to samé. A ráda bych řekla, jaký je mezi nimi rozdíl.

Především to, že Halloween vznikl ze strachu z mrtvých. Oslava mrtvých to není vůbec. Nikdo nevzpomíná na své mrtvé. Jen dávají pozor, aby se s nimi nedali do křížku. V dobách Keltů byl z mrtvých strach. A tak dávali před své příbytky dýně se strašidelnými obličejemi, výhružné zvonkohry a různě vytesané svíčky, aby duši mrtvých odradili a oni byli v bezpečí - Halloween byl totiž pro ně jediný den, kdy směli mrtví bez vyzvání mezi živý. A tak se dnes děti a teenageři převlíkají za duše mrtvých a chodí strašit k ostatním domům s větami "Sladkosti nebo život". Tohle je Halloween.

Ale Dušičky, to je úplně něco jiného. Dušičky znamenají, že se v ten den všichni zvednou a vzpomínají na své známé, kteří už zemřeli. Zapalují svíčky, chodí je uctívat a povídat si s nimi na hřbitov. Žádné maškarády, co loudějí sladkosti od domu k domu. Jen uctívání duší zemřelých.

Tak teď si udělejte obrázek. Co máte radši... schovávání se před mrtvými a odmítání nebo uctívání mrtvých a jejich udobření a zavzpomínání?

Je to jen na vás a na vašem vkusu.

Já osobně Halloween beru jen jako maškarní představení pro celou Ameriku...